Táncdalfesztivál – Zenés múltidéző


Hihetetlen, de közel ötvenkét éve annak, hogy 1966 nyarán Zalatnay Sarolta a Hol jár az eszem című dallal megnyerte az első magyarországi táncdalfesztivált. Egy ország izgulta végig fekete-fehér tévékészülékeik előtt az adásokat, és adta le szavazatait képes- és nyílt levelező lapokon.
Ezen a fesztiválon mutatkoztak be első ízben a nagy nyilvánosság előtt az épp születőben levő beatnemzedék, mára legendássá vált képviselői, így az Illés, az Omega, a Metró együttes, Kovács Kati, Koncz Zsuzsa, Záray Márta, Vámosi János, Koós János, Korda György, Aradszky László… és még folytathatnám a sort.

Április 14-én, szombaton 18 órától Ivancsics Ilona és Színtársai egy dallamos időutazásra invitálják a kedves érdeklődőket a Békásmegyeri Kulturális Központba, ahol a 60-70-es évek táncdalfesztiváljainak hangulatát idézik fel élő zenei kísérettel, fatáblás zsűri szavazatokkal, korhű jelmezekkel, és a korra jellemző finom humorú konferálással. A szórakoztató koncertelőadás népszerű slágereket, csasztuskát, és az ekkor jellegzetes anti-koreográfiákat tartalmaz.

A szervezők sok szeretettel várnak minden kedves nosztalgiára vágyó érdeklődőt!
A jegyek ára, helytől függően: 2200 Ft és 1800 Ft, melyek itt megvásárolhatóak.

Vackor kalandjai – gyermek táncjáték

„Hol volt, hol nem,
messze, messze,
volt egy boglyos,
lompos, loncsos és bozontos,
Vackor nevű kicsi medve,
nem is medve,
csak egy apró,
lompos, loncsos és bozontos,
piszén pisze kölyökmackó.”

Ki ne ismerné Kormos István Vackor nevű mesefiguráját, aki nem egy egyszerű, hétköznapi játékmackó. Nem ám, hanem emberként él: ő maga is óvodába, majd iskolába jár, mint a többi kisfiú és kislány. Sőt, olyannyira emberbocs, hogy még a mézet sem kedvei, folyton-folyvást vackort enne, nem akar téli álmot aludni, napestig csak csatangolna…
Vackor tehát azért jár óvodába, hogy ember legyen, akárcsak a többi embergyermek, s talán azért nem rendelkezik mackószokásokkal, mert olyan nagyon szeretne ember lenni!

Április 8-án az Óbudai Kulturális Központban, a megszokott 10 órától eltérő (!) időpontban, 11 órától tehát ez a bájos, piszén pisze kölyökmackó, Vackor invitál egy varázslatos utazásra kicsiket és nagyokat. Az egy órát felölelő gyermek táncjátékban, amit négy éves kortól ajánlunk megtekintésre, Kormos István egyik legkedveltebb meséjét dolgozták fel az alkotók, Inversedance – a Fodor Zoltán Társulat és meghívott vendégei előadásában.
Vackor, ez az esetlen, de igazán szeretnivaló kis maci, egy kora őszi napon elcsatangol, és egy öreg fa árnyékában leheveredve boldog álmodozásba merül. Játékos falevelek repítik Álomországba, ahol barátaival izgalmasabbnál izgalmasabb kalandba keverednek.

Az előadás helyjegyes, a kicsiket már kétéves kortól várjuk szüleikkel, kísérőikkel együtt sok szeretettel.
A jegyek ára elővételben: 1300 Ft és 1500 Ft, az előadás napján pedig: 1600 Ft és 1800 Ft.
A családi jegyárak elővételben, személyesen: 5200 Ft és 6000 Ft, aznap a helyszínen pedig: 6400 Ft és 7200 Ft.
A belépőjegyek megvásárolhatóak ide kattintva.

Palya Bea: Altatok – családi gyerekkoncert

Palya Bea a magyar zenei pódium egyik legmeghatározóbb alakja. Művészetére nagy hatással volt a cigány, a bolgár, a szefád, és az indiai népek zenéje. Szövegei szókimondóak, néhol kíméletlenül őszinték, és sok helyütt a humort sem nélkülözik. Varázslatosan szép hangjával, szuggesztív előadásmódjával és erős színpadi jelenlétével képes azonnal a bűvkörébe vonni közönségét. Azzal is bizonyára sokan egyetértenek, hogy muzsikája ajándék fülnek, agynak és léleknek egyaránt. A szenvedélyes inspirációval megírt dalok és versek Álomország kapujáig és azon túl repítenek kicsiket és nagyokat egyaránt. A lendületet az Altatok című lemez-könyv megszületéséhez Bea pocakjában mocorgó kislánya adta. Hát mi lehet ennél magasztosabb ösztönzés?

Koncertjei általában interaktívak, bővelkednek közös éneklésekben, és táncban, de gyakori a sok nevetés is, mivel a dalok a humort sem nélkülözik. Ezek az énekek a lélek belső tájaira is elvezetik a közönséget, hiszen nemcsak az altatás aktusáról van szó, hanem általában az intimitásról, a gyengédségről, amely mindenki számára alapkérdés.
Koncertjeit izgalmas, egzotikus hangszerek, játékos dalok és csodálatos dallamok varázsolják a zene ünnepévé.

Az Óbudai Kulturális Központban március 28-án 10 órától megrendezendő Altatok – családi gyerekkoncert lenyűgöző utazásra invitál 2-99 éves korig mindenkit a lélek belső tájaira, egy álomszerű világba.
A kicsik tehát már kétéves kortól csatlakozhatnak az örömzenéléshez szüleikkel, kísérőikkel együtt.

Az előadás helyjegyes! Jegyár elővételben: 2000 Ft és 2200 Ft, az előadás napján: 2300 Ft és 2500 Ft
Családi jegyár elővételben, személyesen: 8000 Ft és 8800 Ft, aznap a helyszínen: 9200 Ft és 10.000 Ft.
A belépőjegyek gyorsan megvásárolhatóak ide kattintva.

Rocktöri live session – Élőzenés rock-körkép

A minden hónap utolsó szerdáján  megrendezésre kerülő, Rocktöri címet viselő élőzenés rock-körkép egy különleges és rendhagyó történelemóra, ha úgy tetszik egy valódi időutazás, ahol mi más is lehetne középpontban, mint a zene. Szó esik a rockzene alakulásáról, változásairól, a közönségre, valamint az életünkre gyakorolt hatásáról. Továbbá olyan kérdések is megválaszolásra kerülnek, hogy miként lett sláger egy dal, ami meghatároz egy korszakot, továbbá hogyan lesz az emblematikus mozgatórugója ikonikus pillanatoknak?

A Békásmegyeri Közösségi Házban április 25-én 18 órától kezdődő élőzenés, sajátos rock-történeti találkozó műsorvezetője Hegyi György, aki mint egy tárlatvezetőként vezényeli az eseményeket, meghívott vendégek a Kőbányai Zenei Stúdió növendékei, akik pedig megelevenedett zenegépként elevenítenek fel dalokat és korszakokat. Fellépnek a Fekete kutyák, vendég: Póka Egon Benedek.

A jegyek ára egységesen 500 Ft.
A belépőjegyek megvásárolhatóak ide kattintva.

Csodálatos Júlia – beszélgetés és filmklub

 

„Színház az egész világ!” Ez a már-már klisének számító kijelentés remekül ráillik Szabó István kanadai-amerikai-magyar-angol koprodukcióban készült, Csodálatos Júlia című filmjére. A mű egy pompás képi világú angol komédia azokról az álarcokról, melyeket a különböző élethelyzetekben mind viselni kényszerülünk.
A történet a második világháborút megelőző utolsó békeévben játszódik, főszereplője pedig Julia Lambert, az ünnepelt és gyönyörű színésznő, aki negyvenhat évesen a közelgő öregség fenyegetésétől gyötrődik. Juliának a játék az élete. Olyannyira, hogy még a színházon kívül is állandóan szerepet játszik. Amikor beleszeret egy nála sokkal fiatalabb férfiba, amikor ifjú szerelme egy korban hozzá illő, feltörekvő naivát választ inkább, és még akkor is, amikor a hűtlen fiatalember épp Juliánál keres protekciót új szerelme pályájának megsegítésére.

A megvalósítás a Szabó Istvánra és Koltai Lajosra jellemző professzionalitásról árulkodik. Továbbá Annette Benning lenyűgöző alakítása mellett sem lehet csak úgy szó nélkül elmenni. A Csodálatos Júlia-beli szerepéért immáron harmadszor Oscar-díjra jelölt színésznő kénytelen volt egy Golden Globe-bal (és további néhány kisebb díjjal) beérni, pedig nem túl gyakran láthatunk ennyire sokrétű, a teatralitás minden módozatát felvonultató színészi játékot.

A Csillaghegyi Közösségi Házban, március 25-én vasárnap 18.00 órától megtekinthető filmvetítést, 19.45-től egy rövid beszélgetés követ az alkotókkal. Vendégünk: Koltai Lajos rendező, beszélgetőpartnere: Baróti Éva újságíró.

A teljes árú jegy: 800 Ft, diákoknak és nyugdíjasoknak pedig 500 Ft.
A belépőjegyek megvásárolhatóak itt.