A kedves, családias hangulatú kis házban a Bösinger-féle Csillag vendéglő üzemelt táncteremmel és saját színpaddal, tánctérrel rendelkező kerthelyiséggel, a helyiek kedvenc szórakozóhelye volt.
Később a történelem szele magával ragadta a közösségi ház épületét is: előbb pártházként, majd a fiatal értelmiségiek körében elhíresült Banán Klubként működött. Az épület adottságait kihasználva, bármilyen formában működött is a ház, mindvégig különböző közösségek találkozási pontja volt.
Napjainkban a 2008-ban életre hívott Óbudai Kulturális Központ szervezeti egységébe integráltan működik a megújult Csillaghegyi Közösségi Ház. Az épület környezete – Csillaghegy kisvárosi bája – nem sokat változott az elmúlt csaknem száz év alatt. A zegzugos utcák, földszintes üzletek, családi házak, hatalmas gesztenyefák elfedik a modern villanypóznákat, a Mátyás király úton keresztülszáguldó autók sokaságát. A Csillaghegyi Közösségi Ház, mióta az Óbudai Kulturális Központ kötelékébe tartozik, számos felújításon ment át. Külső és belső burkolatcsere, nyílászárók cseréje, fűtéskorszerűsítés, energetikai beruházások, új, környezetbe illő kerítés, modern, EU-szabványnak megfelelő játszótér és kertrendezés tette egyre szebbé és kényelmesebbé az épületet.
Az alap feladat mit sem változott az elmúlt évek alatt, továbbra is fő célunk, hogy teret adjunk a közművelődésnek, és úgy szolgáljuk ki a kulturális fogyasztói igényeket, hogy figyelemmel legyünk az értékteremtésre és ízlésformálásra is. Csillaghegyi látogatóink igényeire reagálva felvállaltuk a népi hagyományok őrzését, ápolását, gyakorlását. A helyi közösségek több kisebb csoportból tevődnek össze, melyek találkozási pontja intézményünk. Rendezvényeinken a kis közösségek kapcsolatot építenek egymással, kicserélik tapasztalataikat, közös élményekkel gazdagítják életüket.
Az L alakú épület rendelkezik egy színházteremmel, egy kisebb teremmel, egy teázóval, valamint egy korongozó és agyagozó műhellyel is. 30 m2-es színpaddal, 120 férőhelyes, mobil székekkel, fény- és hangtechnikával felszerelt színháztermünk különféle rendezvények befogadására alkalmas. A nézőtér 155 m2-es, amely a mobil székrendszernek köszönhetően táncparkettként is működhet. Az 50 m2-es kisterem világos, napfényes, nagy tükrös helyiség. Egyaránt alkalmas 30–50 fős megbeszélések, táncpróbák, baba-mama programok befogadására.
A Mátyás király úton számtalan étterem, kávézó, büfé, kifőzde, cukrászda található, ezért külön büfét nem üzemeltetünk. A büfé és az előtér közösségi térként funkcionál. Baráti társaságok, klubok, önszerveződő közösségek szoktak itt megbeszéléseket tartani. Az égető kemence új lendületet adott a kerámiázó közösségnek. Az aktív nyugdíjasok, a kisgyerekek szüleikkel, a nagyobb gyerekek pedig önállóan alkothatnak Szemlér Magdolna iparművész keze alatt.
Legnagyobb újdonságunk a terápiás sószoba, mely gyógyító szórakozást nyújt a kicsiknek a sóhomokozóval, és pihenést a felnőtteknek: kényelmes székekben relaxálhatnak, szívhatják be a gyógyító sós levegőt és élvezhetik a fényterápia hatását.
A Csillaghegyi Közösségi Házban működő kézműves ház, amely népi hagyományokat, hagyományos mesterségeket őrző és oktató helyszín, különálló épület az udvaron. Egy darabka múlt, mint egy pici skanzen, ismeretterjesztő és bemutatóteremként egyaránt szolgál. Megjelenésében és hangulatában egyaránt visszaadja a ma oly divatos népi stílust. Csillaghegyen kiemelkedően magas a népi hagyományok, népi mesterségek és a népi életmód tisztelete. Vendégeink igénylik, hogy gyökereiket fellelhessék, ápolhassák. Az épületben megtalálható, immár különlegesnek számító berendezési tárgyak és eszközök közül csak néhányat sorolunk fel: fafűtéses kemence, szövőszék, rokka, sparhelt, kredenc, szőttesek és rongyszőnyegek, szenes vasaló, fateknő, üst, mosásra és feldolgozásra váró nyers gyapjú, kosárfonáshoz szükséges vessző, nagyanyáink konyhai és háztartási eszközei. A kézműves házban olyan hagyományos kézműves tevékenységeket tanítunk, amiket a régiségben a háztartásokban szükséges volt tudni. Természetes (a ház körül fellelhető) anyagokból hagyományos technikával és eszközökkel használati tárgyak (nem dísztárgyak) készítését oktatjuk. Például a birkagyapjú feldolgozásának teljes folyamatát: gyapjúmosás, kártolás, festés, fonás, szövés és nemezelés. Oktatunk kosárfonást, gyékény- és csuhétárgyak készítését, valamint a ruhavarrás alapjait. Kézműves házunk a fennmaradó időben igény szerinti foglalkozásokat is befogad. Ilyen például a könyvkötészet, a könyvrestaurálás, a tűzzománckészítés, a festés és a népdaléneklés.
Nagyház: Nagyterem + kisterem + előtér + kávézó 334 m2150 szék20 asztal
Kézműves ház: 52 m2 24 szék 6 asztal